שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

בניהול עצמי קיימות מס' מגבלות. ניהול עצמי מערב שיקולים אמוציונאליים ועשוי להוביל את המשקיע לקבלת החלטות שגויות בניהול התיק. המשקיע הפרטי הולך בדר"כ אחרי העדר, "קונה בשיא" (כשרמות המחירים גבוהות) ומוכר בשפל ואילו תפקידו של מנהל ההשקעות הוא לדעת לאתר ולזהות הזדמנויות השקעה בהיבט כלכלי. בנוסף, הכלים והידע הקיימים למנהל התיקים רבים יותר: חשיפה למידע כלכלי כגון סקירות, ניתוחי חברות והודעות החברות בזמן אמת, מערכות תומכות וכו'.

זהו חשבון רגיל של לקוח אשר מתנהל בבנק , לאחר שהלקוח העניק למנהל תיקי השקעות, שהינו בעל רישיון מנהל תיקי השקעות על פי חוק,  ייפוי כוח לניהול השקעות בחשבון זה ולאחר ששני הצדדים חתמו על הסכם מפורט.

מדובר בתהליך קצר וממוקד המסתכם בפגישה אחת בלבד עם מנהל תיק ההשקעות, אשר במהלכה יבחנו הצרכים והנתונים של הלקוח, תסוכם מדיניות ההשקעה ותנאי הניהול של תיק ההשקעות.

מטרת הפגישה היא לאפשר למנהל תיק ההשקעות להכיר לעומק את הלקוח וצרכיו ואת מידת הסיכון שהלקוח מעוניין לקחת, להתאים ללקוח את מדיניות ההשקעה האטרקטיבית ביותר עבורו ולסכם תנאי התקשרות.

 

הנכסים המנוהלים נשארים בחשבון הבנק של הלקוח !!

חברה לניהול השקעות אינה מוסמכת למשוך כספים או נכסים מהחשבון המנוהל, למעט דמי הניהול בגובה שסוכם במועד החתימה על החוזה.  

לפריוריטי ניהול השקעות בע"מ הסכמים עם הבנקים השונים המקנים ללקוחותינו הטבות בניהול החשבון המנוהל, כגון הטבות בעמלות על פעילות בניירות ערך, הטבות בהמרת מט"ח וכו'.

לאור ההיצע הרב של בתי השקעות הקיים היום בשוק, ההחלטה באיזה בית השקעות לנהל את כספך הופכת לקשה ומורכבת יותר. בבואך לבחור בית השקעות ובכך להשפיע על עתידך הכספי, עלייך לשאול את עצמך מספר שאלות-

  • האם מנהל ההשקעות שיושב מולי מעורר בי תחושת ביטחון?
  • האם הרכב תיק ההשקעות יותאם לצרכיי האישיים וישתנה בהתאם?
  • האם אזכה ליחס אישי אמיתי?
  • האם אוכל לעקוב אחר תיק ההשקעות שלי בזמן אמת ולקבל הסברים בעת הצורך?

אמנם מנהל תיק ההשקעות שלך עוקב אחרי התנהלות תיקך, אך עם זאת מאוד חשוב שהלקוח עצמו יהיה מעודכן כיצד תנודות השוק משפיעות על השקעותיו.

בפריוריטי, תיקך מתנהל בשקיפות מלאה מחשבון הבנק הרגיל שלך, כך שתוכל בכל עת לעקוב אחר מצב החשבון שלך. מדי חודש יישלח אלייך דו"ח המרכז את כל הפעולות שבוצעו במהלך אותו החודש, הרכב תיקך והתשואה החודשית והמצטברת בו.

בנוסף, ניתן להתעדכן באופן מיידי על ידי פנייה ישירה למוקד קשרי לקוחות בחברתנו ואף לקבוע פגישה אישית עם מנהל תיק ההשקעות שלך ללא תוספת עלות.

במעמד פגישת חתימה על חוזה, נקבעת מדיניות ההשקעה על פי מרכיב הסיכון שהלקוח מוכן לקחת על עצמו. ככלל, סיכון זה נמדד על פי שיעור החשיפה המקסימאלי למניות, לעומת איגרות חוב.

תיק בעל שיעור חשיפה גבוה למניות נחשב לתיק בעל סיכון גבוה יותר.

לעומת זאת, תיק ללא הרכב מנייתי או בעל הרכב מנייתי נמוך, נחשב כתיק סולידי.

תפקידו של מנהל התיקים הוא להמליץ לך על מדיניות השקעה המתאימה לך ביותר ולהיצמד אליה מאן והילך.

אין הגבלה על מספר הפעמים בהן תוכל לשנות את מדיניות תיקך בהתאם לצרכייך ורצונותייך.

כל שעלייך לעשות הוא להתקשר למוקד קשרי הלקוחות של פריוריטי, לעדכן אותנו ולשלוח הודעה בחתימתך באמצעות הדואר או הפקס.

אדם המנהל השקעות עבור אחרים זקוק לרישיון המונפק ע"י הרשות לניירות ערך, הכרוכה בעמידה בבחינות ובהתמחות של 9 חודשים תחת מאמן מוסך בעל ניסיון של 5 שנים לפחות.

רק חברה העומדת בתנאי הרשות לניירות ערך יכולה לשמש כמנהל תיקים. התנאים כוללים הון עצמי מינימאלי וביטוח אחריות מקצועית בהיקפים מסוימים.

במידה והינך מאוכזב ממנהל תיק ההשקעות הנוכחי שלך, ניתן בכל עת לבטל לו את ייפוי הכוח לפעילות בנכסייך ולתת ייפוי כוח למנהל חדש.

כן !

בשוק ההון יש תקופות טובות ותקופות רעות, במהלכם עלולים להיווצר הפסדים. מומלץ לבחון את התנודות בתיקך בהשוואה לנתונים של בתי השקעות אחרים.

לא , במעמד חתימת חוזה הינך חותם על ייפוי כוח, הנותן למנהל ההשקעות את האפשרות לפעול בתיקך בחופשיות במסגרת מדיניות ההשקעות שנקבעה מראש ואושרה על ידך. לכן, הלקוח פטור מההתעסקות השוטפת בתיקו.

באפשרותך לקבל בניהול תיק בבית השקעות ריביות ותשואות גבוהות משמעותית מהריביות שנותנים כיום הבנקים.

חשוב לציין כי בכל מקרה, גם בתיק מנוהל, כספך נשאר בחשבונך בבנק ובאפשרותך לעקוב אחריו בכל עת.