ארכיונים: Services

קרנות גידור בישראל הינן שותפויות המתאגדות לצורך השקעות מתוחכמות.

קרנת גידור אינן מתאימות לכל משקיע היות ובחלקן רמות הסיכון גבוהות באופן יחסי.

בשונה מתיקים מנוהלים בקרנות גידור כספי המשקיעים (השותפים) נמצאים בחשבון משותף ומנהל הקרן מנהל את הכסף עבור כלל המשקיעים יחד.

לקרנות גידור ישנן אסטרטגיות שונות כאשר מטרתן לייצר תשואה גבוהה לאורך זמן.

ZINYUK Bond
שותפות מוגבלת המתמחה בהשקעה בשוק אגרות החוב המקומי, בעזרת אסטרטגיות גידור ומינוף נכסי הקרן על מנת להשיג תשואה עודפת על פני מדדי האג"ח הכללי.
נכסי הקרן נבחרו בקפידה לאחרי ביצוע מחקר ואנליזה מקיפה.
הקרן הוקמה בתחילת שנת 2017.

ZINYUK Global
שותפות מוגבלת המשקיעה בשווקי העולם ובישראל, תוך שימוש באסטרטגיות מסחר יומי וארביטראז' סטטיסטי.
הקרן הוקמה בשנת 2008.

ניהול אישי IRA (ראשי תיבות: Individual Retirement Account) הוא מוצר פיננסי, שמאפשר לכם לקבל שליטה מלאה על ניהול כספי הגמל וההשתלמות שלכם. חברת פריוריטי מנהלת עבור לקוחותיה את קופות הגמל וההשתלמות שלהם (בשיתוף פעולה עם מיטב ד"ש) בניהול אישי תוך התאמתם לצרכים הייחודיים שלהם ושקיפות מלאה.

מוצר זה מיועד ללקוחות אשר מעוניינים בשליטה מלאה על החסכונות הפנסיונים שלהם.

השקעה בתיק ה-IRA מאפשר ניהול מותאם אישית תוך אפשרות לעדכון התיק בתדירות המתאימה לכם.

ניתן לנהל תיקי IRA במקרים הבאים:

  • כספי תיקון 190 לפקודת מס ההכנסה – הן בהפקדה ישירה לקופה בניהול אישי והן בניוד מקופה שעברה תיקון 190 במסלול השקעה רגיל. במועד פתיחת הקופה תחת קטגוריה זו, יש להוכיח קבלת קצבת זקנה בגובה הקצבה המזערית (4,498 ברוטו נכון לשנת 2021), או שיש לו צבירה למטרות קצבה בסכום שלא יפחת מ- 1.343 מיליון ₪.
  • קרן השתלמות – החל מיתרה של 200,000 ₪.
  • כספי תגמולים נזילים שהופקדו עד ליום 31.12.2005 בקופת גמל של עמית במעמד עצמאי וחלפו לפחות 15 שנים ממועד ההפקדה הראשון לקופה
  • כספים שהופקדו עד ליום 31.12.2007 בקופות גמל עצמאיות או שכירות, והחל מגיל 60.
  • כספי מוטבים – ניוד ישירות מקופת עמית שנפטר או מקופה על שם המוטב.
  • כספי פיצויים שעברו התחשבנות מס.

בית השקעות מומלץ

ישראלים רבים מעוניינים להשקיע כספים בסכומים שונים ומגוונים, ומחפשים בית השקעות מומלץ כדי לעבוד איתו לאורך זמן.
קיימים בישראל מספר בתי השקעות מובילים שכל אחד מהם מציג את עצמו כראשון. אז איך בכל זאת בוחרים את בית ההשקעות שלכם?


קיימים מספר שיקולים שחשוב לקחת בחשבון לפני שבוחרים בית השקעות:

מקסום התשואות לאורך זמן

הרעיון המרכזי בהשקעת הכסף הוא להגדיל את הסכום דרך תשואה מקסימלית שניתן לקבל עבור ההשקעה המקורית. לכן, לפני שבוחרים את בית ההשקעות, כדאי וחשוב לבדוק את התשואות של ההשקעות במשך 3-6 שנים מינימום, ולא להתרשם רק
מהתשואות של שנה אחת.

כמו כן חשוב לדעת שהתשואות שנצברו בעבר אינן כלי לניבוי התשואות בעתיד, אך הן כן יכולות לספק מידע לגבי ההתנהלות של בית ההשקעות.

דבר נוסף שצריך לדעת בהקשר הזה הוא שאין חובה שחלה על בתי השקעות לפרסם את התשואות בתיקים שלהן, ולכן במידה ותמצאו בית השקעות שנוהג בשקיפות מלאה, הדבר יהווה עוד סממן שיעיד על ביטחון וטיב בית ההשקעות.

תשלום דמי ניהול מינימליים

אחד השיקולים המשמעותיים שיוכלו לסייע להבחין בין בית השקעות מומלץ ובין בתי השקעות מובילים אחרים הוא גובה העמלות ודמי הניהול של בית ההשקעות. חשוב לקחת בחשבון שלעיתים מדובר בעמלות סמויות, מה שמקשה על אומדן התשלום ועריכת השוואה.
חשוב מאוד לבדוק גם עמלות נוספות מלבד דמי הניהול, כמו עלויות הבנק. עלויות הבנק  כוללות שמות שונים כמו "דמי ניהול חשבון" או "דמי משמרת", ובנוסף קיימות גם עמלות קנייה ועמלות מכירה של ניירות ערך.

מעבר לעמלות הבנק ודמי הניהול של מנהל התיקים לעיתים קיימות עמלות נוספות. כך למשל, בתיק השקעות המחזיק בקרנות נאמנות של בית ההשקעות עצמו ישנה עמלת ניהול של הקרנות. בתיק המחזיק בקרנות סל/ תעודות סל קיימת עמלת דמי ניהול המשולמת לקרנות הסל אות תעודות הסל.

לסיכום, על מנת לערוך השוואה בין בתי השקעות מומלצים חשוב לבצע בדיקה מדויקת, מעמיקה ומקצועית ככל הניתן.

תשלום מיסים מופחתים

כחלק מהרצון להרוויח כמה שיותר מהתשואה עבור ההשקעה, כך גם קיים רצון למקסם את הרווח דרך הפחתה של התשלומים הנוספים, כמו עמלות (שפירטנו קודם) ומיסים. תשלומי מיסים משתנים לפי אופי ההשקעה, ולכן לפני שבוחרים את בית ההשקעות חשוב לוודא שאנשי הצוות מודעים להבדלים ומנהלים את ההשקעות תוך התחשבות בנושא המס.

צוות בית ההשקעות

קיימים סוגים רבים של בתי השקעות: חלקם גדולים וותיקים, חלקם קטנים יותר וישנם גם בתי השקעות בוטיק. בין אם המשקיע בוחר בבית השקעות כזה או אחר, עליו לקבל את השירות הטוב ביותר האפשרי.

לפיכך, חשוב לבדוק את מי שנמצאים בראש החברה ואת משך הזמן שהם נמצאים באותו בית השקעות. שינויים תכופים במצבת כוח האדם עלולה להעיד על חוסר יציבות. לעומת זאת, בבית השקעות שבו אנשי הצוות פועלים יחד במשך תקופה ארוכה העבודה יעילה יותר והדבר יכול להשליך גם על תוצאות טובות יותר.


לסיכום:
חשוב לבצע עבודת מחקר מקדימה ומעמיקה טרם בחירת בית השקעות. יש לבחון את נושא העמלות, יש להכיר את אנשי הצוות, לדבר  עם לקוחות של בית ההשקעות ולשאול את כל השאלות החשובות טרם בחירת בית ההשקעות שלך.

בית השקעות פריוריטי מתכבד להודיע על שיתוף פעולה עם "תשואה כהלכה" – וועד הרבנים לחיסכון ופנסיה כהלכה.

מטרת שיתוף הפעולה הוא להסיר את החסמים ההלכתיים שהיו עד כה בהשקעה בבורסה:

* איסור ריבית – חברות בבעלות ישראלית אשר אינן מחזיקות היתר עיסקא. כל המקבל מהן רווחים עובר על איסור ריבית מדאורייתא.

* שמירת שבת – השקעות מהותיות בחברות לא שומרות שבת, יש בכך סיוע שיש בו ממש בחילול שבת.

* פסח – חברות הנסחרות בבורסה שאינן מוכרות את החמץ ברשותם. כתוצאה מכך המחזיק במניות החברה – מחזיק חמץ בפסח.

החל מחודש מחודש אדר תשע"ט, מרץ 2019, בית ההשקעות פריוריטי הינו בית השקעות בעל תעודת כשרות, המאושר לנהל תיקי השקעות כשרים, תחת

פיקוח הוועד.

תיקי השקעות כשרים בפריוריטי מושקעים במסלולי השקעה שפותחו על מנת לאפשר לציבור שומרי התורה והמצוות ליהנות משיעורי תשואה דומים לתיקי

השקעות במסלולים הכלליים.